Sungurlu Devlet Hastanesi

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü
Sungurlu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yeşilay Haftası programı

Güncelleme Tarihi: 19/03/2018

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Yeşilay Derneği İlçe Temsilciliği tarafından Yeşilay Haftası nedeniyle program düzenlendi. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen konferansa Hastanemizde çalışan Ruh ve Sinir Hastalıkları uzmanı Dr. Özlem Damla YÜCEL konuşmacı olarak katıldı.

Uzm. Dr.Özlem Damla YÜCEL ise ortaokul ve lise öğrencilerine 2 bölüm halinde ayrı ayrı sunmuş olduğu öğrenciler tarafından ilgiyle izlenen sunumunda bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelerin zararlarını , bağımlılığa iten sebepleri ve çözüm yollarından bahsederek”Her insanın içinde bir çocuk ruh vardır, önemli olan onun kirletilmemesi ve masumiyetinin zarar görmemesi bilincine, birey ve toplum olarak sahip olmaktır." dedi.

Psikiyatri Uzm. Dr. Özlem Damla Yücel sunumunda "Türkiye’de ve dünyada hızla tütün, alkol ve uyuşturucu madde alım oranları artmakta, maddeye başlama yaşları gittikçe düşmektedir. Diğer bağımlılıklar gibi teknoloji ve kumar bağımlılığı da kişiye, aileye ve topluma psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açmaktadır. Bağımlılık kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz etkiler. Toplumun felaketi sayılabilecek bağımlılıkları engellemek ancak iyi bir koruyucu halk sağlığı yaklaşımıyla mümkün olur.”dedi.

Konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT,Şube Müdürü Yalçın AKKAYA, Yeşilay ilçe temsilcisi Ecz. Bekir Sami ÜNSAL, Ruh ve Sinir Hastalıkları uzmanı Dr. Özlem Damla YÜCEL ve öğrenciler katıldı.

Konferans sonunda konuşmacı Uzm. Dr. Özlem Damla Yücel´e Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa ERYİĞİT ve Bekir Sami ÜNSAL tarafından plaket takdim edildi.